O rodinné farmě Jamboz

Psal se rok 1987, kdy si náš tatínek začal plnit svůj sen...

Náš příběh se ale zřejmě začal rodit už mnohem dříve, a to v době, kdy si rodiče kousek za městem pronajali malou zahrádku, kde začali s pěstováním zeleniny. Nejprve pro svou vlastní potřebu, později pro přátele a nakonec i s přebytkovou úrodou občas zašli na trh.

Obliba jejich domácích výpěstků rostla a s ní i tatínkovo zapálení neustále vše vylepšovat, pěstovat nové plodiny a zkoušet další odrůdy. Jeho zkušenosti přibývaly a koníček přerostl ve vášeň. A právě v roce 1987 se rozhodl opustit svou dlouholetou práci dělníka a pronajal si za městem malé políčko, kde začal hospodařit.

A za tu pořádnou řádku let tvrdé práce, dřiny a trpělivosti z nás vyrostla malá rodinná farma Jamboz. Dnes se z toho políčka stalo 35 ha úrodné půdy, kde pěstujeme z větší části kořenovou i košťálovou zeleninu a brambory. Tatínek vždy sázel na kvalitní odrůdy a sazeničky si tak odjakživa předpěstováváme sami, k čemuž využíváme jeden ze svých pěti vytápěných foliovníků. V těch dalších potom pěstujeme plodovou zeleninu - rajčátka, okurky, lilky, bylinky atd. Příroda nás za ta léta naučila, že je hojná k těm, kteří se k ní chovají s úctou a respektem, proto se snažíme minimalizovat chem. ošetření a používat přírodní hnojiva jako koňský hnůj a chlévská mrva.

Naši zeleninu pěstujeme nejen pro sebe, ale také pro ty z Vás, kteří chcete žít zdravě, záleží Vám na tom, co jíte, a jste ochotni nám odpustit leckdy nedokonalý tvar či barvu našich výpěstků, kterou nedoháníme chemií.


Závěrem snad jen - jsme obyčejná česká rodina s “neobyčejnými požadavky“ - pracujeme, aby nás život bavil.

Prodej zelí a krouhání

Zelí je k vyzvednutí v prodejním skladě zeleniny z rodinné farmy Jamboz. Najdete nás na adrese Pražská 105., Čáslav 286 01.

ZELENINOVÉ BEDÝNKY

Ráno na poli - večer čerstvá zeleninka u Vás doma! Obsahem bedýnky je sezonní zelenina, která v daný týden vyroste na naší farmě. Více zde nebo na facebooku.

Rozvoz:  čtvrtek | Cena: 250 Kč a 350 Kč za malou nebo rodinnou bedýnku.

              Výkup jablek v letošní sezóně ukončen!

             Cena za 1 kg/ Kč ...

Kde: Pražská 105, Čáslav, sklad Jamboz
          Kdy: Po - Pá 6 - 17 hod
                      So - Ne 13 - 17 hod