Košťálová zelenina

Košťálová zelenina je u nás na farmě hojně zastoupena a snažíme se ji pěstovat po celé období naší sezóny. Z této zeleniny od nás můžete ochutnat čerstvou brokolici, květák, kapustu, kedlubny a kulaté i špičaté zelí.


Květák

Sadbu květáku připravujeme již v únoru, ven jej potom přesazujeme v březnu. První výsadbu přikrýváme netkanou bílou textilií pro udržení tepla. V jarních měsících květák průběžně vysazujeme ve dvoutýdenním intervalu. V létě ho potom vysazujeme méně častěji, zhruba jedenkrát do měsíce. První květáky vám můžeme nabídnout v měsíci červnu a to až zhruba do poloviny listopadu.

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -

Image 4 -

Image 5 -

Image 6 -

Image 7 -

Image 8 -

Image 9 -

Pěstujeme také ROMANESCO.  
Vyšlechtěnou variantu květáku s vysokým obsahem vitamínu C. Již pouhých 100 g romanesca pokryje doporučenou denní dávku vitamínu C, čímž se zvyšuje odolnost vašeho organismu nejen proti nachlazení.

Při přípravě se používá stejně jako květák nebo brokolice. Chuť Romanesca se podobá brokolici, ale je intenzivnější. Skvělý je za syrova v  salátech s oříškovou zálivkou..

 


Zelí

Sadbu zelí jako ostatní košťáloviny připravujeme již v únoru, ven jej potom přesazujeme v březnu. První výsadbu přikrýváme netkanou bílou textilií pro udržení tepla. V jarních měsících zelí průběžně vysazujeme každé dva týdny. V létě ho potom sadíme zhruba jedenkrát do měsíce. První zelí Vám můžeme nabídnout ke konci měsíce května.

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -

Image 4 -

Image 5 -

Na podzim zelí nejen že uskladňujeme, ale také pro připravujeme i čerstvě nakrouhané zelí k domácímu naložení. Více zde.

Náš tip: naložte si kysané zelí do sklenice.


Špičaté zelí

Špičaté zelí (HISPI), pokud neznáte, krátce představíme. Jedná se o druh bílého zelí, které je jemnější, křehčí, šťavnatější a výborně se hodí do salátů. Sadbu špičaté zelí připravujeme v únoru, ven přesazujeme v březnu. První výsadbu přikrýváme netkanou bílou textilií pro udržení tepla. V jarních měsících ji průběžně vysazujeme ve 14 denních intervalech. V létě ji potom znovu zhruba jedenkrát do měsíce. První zelíčko u nás můžete ochutnat již na konci května.

Image 0 -

Špičaté zelí se výborně hodí při přípravě salátu Coleslaw.Kapusta

První sadbu kapusty připravujeme v únoru, ven přesazujeme v březnu. První výsadbu přikrýváme netkanou bílou textilií pro udržení tepla. V jarních měsících ji průběžně vysazujeme ve 14 denních intervalech. V létě ji potom sázíme zhruba jedenkrát do měsíce. První kapustu u nás můžete ochutnat již na konci května až do prvních mrazíků.

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -Brokolice

První sadbu brokolice připravujeme v únoru, ven přesazujeme v březnu. První brokolici přikrýváme netkanou bílou textilií pro udržení tepla. V jarních měsících ji průběžně vysazujeme ve 14 denních intervalech. V létě ji potom vysazujeme méně často, zhruba jedenkrát do měsíce. První brokolici sklízíme na přelomu května a června.

Image 0 -

                                 Vyzkoušejte náš recept na cuketové nudličky zapečené s brokolicí a květákem.
Kedlubny

První sadbu kedlubnů připravujeme v únoru, ven přesazujeme v březnu. První kedlubny přikrýváme netkanou bílou textilií pro udržení tepla. V jarních měsících je průběžně vysazujeme ve 14 denních intervalech. V létě je potom vysazujeme zhruba jedenkrát do měsíce.

Image 0 -

Image 1 -
Pěstujeme pro Vás i další druhy zeleniny, přečtěte si více informací na následujících podstránkách:

menší rozcestník Cibulová zelenina menší rozcestník Kořenová zelenina menší rozcestník Listová zelenina a bylinky menší rozcestník Plodová zelenina

Prodej zelí a krouhání

Zelí je k vyzvednutí v prodejním skladě zeleniny z rodinné farmy Jamboz. Najdete nás na adrese Pražská 105., Čáslav 286 01.

ZELENINOVÉ BEDÝNKY

Ráno na poli - večer čerstvá zeleninka u Vás doma! Obsahem bedýnky je sezonní zelenina, která v daný týden vyroste na naší farmě. Více zde nebo na facebooku.

Rozvoz:  čtvrtek | Cena: 250 Kč a 350 Kč za malou nebo rodinnou bedýnku.

              Výkup jablek v letošní sezóně ukončen!

             Cena za 1 kg/ Kč ...

Kde: Pražská 105, Čáslav, sklad Jamboz
          Kdy: Po - Pá 6 - 17 hod
                      So - Ne 13 - 17 hod